‍Czy oglądasz dużo telewizji? Chcesz uzyskać lepszy dźwięk z domowej rozrywki? Soundbary są odpowiedzią. Te głośniki są zaprojektowane tak, aby usiąść pod telewizorem i wzmocnić dźwięk. W tym artykule pomożemy Ci dowiedzieć się, jak bardzo soundbar może poprawić Twoje wrażenia z oglądania i czy warto w niego zainwestować. Soundbar jest podobny do systemu audio z tą różnicą, że został zaprojektowany specjalnie do użytku z telewizorem. Oba systemy mają ze sobą coś wspólnego: wykorzystują głośniki i wzmacniacze do stworzenia efektu dźwięku stereofonicznego lub przestrzennego, a tym samym do odtwarzania dźwięku z programów i filmów. Są jednak także różnice. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach i wadach zakupu soundbara, wraz z czynnikami, które należy rozważyć przed dokonaniem tego zakupu.

Co to jest soundbar?

Soundbary to głośniki zaprojektowane specjalnie do postawienia pod telewizorem. Oznacza to, że nie musisz odsuwać telewizora od ściany, aby uzyskać lepszy dźwięk. Sygnał audio pochodzi bezpośrednio z telewizora i systemu audio bez przechodzenia przez kabel. To wygodna konfiguracja, ale czym dokładnie jest soundbar i jak działa?

Soundbar to w zasadzie skrzynka z wbudowanymi głośnikami. Podłączasz go do telewizora za pomocą kabla HDMI i mikrofonu. Soundbar wzmacnia sygnał audio z telewizora i przesyła go do głośników. Soundbar to w zasadzie pudełko z wbudowanymi głośnikami. Podłączasz go do telewizora za pomocą kabla HDMI i mikrofonu. Soundbar wzmacnia sygnał audio z telewizora i wysyła go do głośników. Poza wzmacnianiem, soundbar nie dodaje żadnych efektów ani nie zapewnia dźwięku przestrzennego. Po prostu wzmacnia dźwięk, który słyszysz w telewizorze.

A więc, jak one działają? Jakie są zalety soundbarów?

Powiedzmy, że masz porządny system soundbar z subwooferem i dwoma 10-calowymi głośnikami. Kable koncentryczne łączą soundbar z telewizorem i subwooferem. Kable HDMI łączą soundbar z telewizorem, odtwarzaczem Blu-ray/DVD lub amplitunerem A/V. Kable koncentryczne łączą soundbar z telewizorem i subwooferem. Kable HDMI umożliwiają podłączenie soundbara do telewizora, odtwarzacza Blu-ray/DVD lub amplitunera. Oznacza to, że masz do dyspozycji znacznie więcej opcji audio. Możesz podłączyć soundbar do głośnika Bluetooth, amplitunera A/V lub systemu amplitunerów/głośników. Możesz również rozszerzyć opcje audio, dodając głośniki do zestawu soundbara.

Czego szukać w soundbarze

Podobnie jak w przypadku każdej innej domowej elektroniki, kupując soundbar, musisz wziąć pod uwagę pewne czynniki. Szukając najlepszego modelu, będziesz chciał się upewnić, że spełnia on Twoje potrzeby i że otrzymujesz świetną wartość za swoje pieniądze. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Jakość dźwięku: Przede wszystkim jakość dźwięku soundbara jest tym, co będzie najbardziej interesujące, gdy już go skonfigurujesz. Niezależnie od tego, czy masz mały budżet do wydania, czy duży, będziesz chciał się upewnić, że jakość dźwięku każdego modelu jest na miarę. Niektóre soundbary są lepsze niż inne w tym, i będziesz chciał upewnić się, aby uzyskać jeden, który brzmi wystarczająco dobrze dla Ciebie.

Wielkość pomieszczenia: Następnie będziesz musiał się upewnić, że wybrany soundbar będzie działał w pokoju, który masz. Niektóre modele mają większy, bardziej wciągający dźwięk niż inne, więc będziesz chciał iść z tym, który brzmi najlepiej w swoim pokoju najmniej.

Moc wzmacniacza: Wreszcie, musisz sprawdzić, czy moc wzmacniacza każdego soundbara, na który patrzysz, jest wystarczająca.

Soundbary i głośniki mają różne funkcje

Soundbary są zaprojektowane tak, aby siedzieć pod telewizorem i wzmacniać dźwięk, który słyszysz. Głośniki są zaprojektowane do samodzielnego wytwarzania dźwięku i nie potrzebują żadnego zewnętrznego sprzętu, aby być skutecznym. Tak więc soundbary są uważane za system hybrydowy, który łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów.

Teraz możesz odtwarzać muzykę ze smartfona lub laptopa, oglądać telewizję kablową/satelitarną i cieszyć się filmami/filmami na telewizorze dzięki soundbarowi. Zapewniają one również lepszy dźwięk niż głośniki telewizora i są wyposażone we wbudowane regulatory głośności i mikrofon, dzięki czemu można łatwo sterować telewizorem za pomocą głosu.

Z drugiej strony, głośniki nie wymagają sygnału audio ze źródła i mogą odtwarzać muzykę/filmy samodzielnie, bez wzmacniacza. Są one również znane jako system „przedni”, ponieważ znajdują się najbliżej słuchacza.

Najważniejsze 3 powody, dla których warto kupić soundbar

Przesunięcie telewizora bliżej ściany lub na uboczu: Najbardziej oczywistym powodem zakupu soundbara jest to, że pozwala on przesunąć telewizor bliżej ściany lub nawet poza drogę. Może to zapewnić lepszy dźwięk i bardziej otwarty plan w domu lub biurze. Możesz również przenieść telewizor z powrotem na tę samą ścianę, co stary telewizor, bez potrzeby nowej lokalizacji.

Najbardziej oczywistym powodem zakupu soundbara jest to, że pozwala on przenieść telewizor bliżej ściany lub nawet z drogi. To może dać lepszy dźwięk i bardziej otwarty plan w domu lub biurze. Możesz również przenieść telewizor z powrotem na tę samą ścianę, co stary telewizor, bez potrzeby nowej lokalizacji. Lepsza jakość dźwięku: Kolejnym świetnym powodem do zakupu soundbara jest to, że zapewnia on lepszą jakość dźwięku niż głośniki telewizora. Niektóre soundbary mają nawet technologię Dolby Digital Home Theater, która zapewnia dźwięk przestrzenny z dźwiękiem, który może rywalizować z jakością studyjną.

Innym doskonałym powodem do zakupu soundbara jest to, że zapewnia on lepszą jakość dźwięku niż głośniki telewizora. Niektóre soundbary są nawet wyposażone w technologię Dolby Digital Home Theater, która zapewnia dźwięk przestrzenny o jakości, która może konkurować z jakością studyjną. Lepsza wartość: Wreszcie, kolejnym powodem do zakupu soundbara jest to, że można go kupić za znacznie niższą cenę niż pełny system kina domowego.

Soundbary to głośniki zaprojektowane do wzmacniania dźwięku, który słyszysz w telewizorze. Nie dodają one żadnych efektów do dźwięku, więc otrzymasz taką samą jakość dźwięku, jak w przypadku głośników w telewizorze. Są one również doskonałym sposobem na przeniesienie telewizora bliżej ściany lub poza drogę i zapewniają lepszą jakość dźwięku niż głośniki telewizora. Jednak nie zapewniają one takich samych doznań jak pełny system kina domowego. Soundbary to świetna opcja dla każdego, kto chce uzyskać lepszy dźwięk bez konieczności modernizacji całego systemu rozrywki domowej.

Są też świetną opcją dla każdego, kto chce lepszego dźwięku bez konieczności modernizacji całego systemu rozrywki domowej.