Jeśli kiedykolwiek obudziłeś się z bolącym karkiem lub ramionami, wiesz, jakie to może być bolesne. Ale jeśli masz aktywną rodzinę, po kilku nocach, kiedy twoja przestrzeń życiowa została naruszona, ten ból może objąć także wszystkich innych domowników. Ze względu na ilość czasu, jaką nasi rodzice spędzają śpiąc, ich ciała są najbardziej obciążone. Każdy ból mięśni spowodowany snem odczuwa również ich partner. Nic dziwnego, że tak wiele osób sięga po poduszki ortopedyczne, aby sobie ulżyć. Poduszki ortopedyczne są specjalnie zaprojektowane dla osób, które cierpią z powodu bólu szyi i ramion, a także innych objawów spowodowanych nieprawidłowym snem – takich jak bóle głowy, ramion i barków, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, a nawet problemy z refluksem. Zamiast tworzyć ogólne poduszki, które podpierają szyję i głowę pod różnymi kątami lub na różnych poziomach, poduszki te mają dodatkowe punkty podparcia, które pozwalają im ułożyć głowę w taki sposób, aby odciążyć punkty nacisku i równomiernie rozłożyć ciężar na całym ciele, a nie przygniatać go w jednym konkretnym miejscu. Jeśli zależy Ci na wygodzie Twojego snu lub znasz kogoś, kto ją ma, ten artykuł jest dla Ciebie!

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna to poduszka zaprojektowana tak, aby opierała się na plecach i odciążała ramiona, szyję i inne bolesne miejsca. Poduszki te są zwykle wypełnione pianką z pamięcią lub łuską gryczaną. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkowe wsparcie osobom cierpiącym na bóle szyi i pleców, a także osobom z zapaleniem stawów i cierpiącym na fibromialgię. Poziom odczuwanego bólu zależy od tego, w którym miejscu ciała występuje ból. W przypadku bólu szyi prawdopodobnie będziesz w stanie stwierdzić, czy ból ustąpił, czy też jest odczuwalny w innym miejscu ciała. Ze względu na swoją unikalną konstrukcję, poduszki ortopedyczne są w stanie złagodzić ból w wielu miejscach ciała. Jeśli cierpisz na ból ramion i szyi, poduszka ortopedyczna będzie w stanie odciążyć oba te obszary, co pozwoli Ci spać spokojniej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Innersing – ten typ poduszki ortopedycznej działa w ten sposób, że pozwala Ci się w nią zagłębić, zamiast naciskać na plecy. Dzięki temu jest idealna dla osób, które cierpią na bóle ramion lub szyi. Ten rodzaj poduszki ortopedycznej działa w ten sposób, że pozwala użytkownikowi zagłębić się w poduszce, a nie naciskać na plecy. Dzięki temu jest idealna dla osób cierpiących na bóle ramion lub szyi.

Poduszki ortopedyczne te są wykonane z warstwy pianki z pamięcią i oddychającego materiału. Daje to najlepsze z obu światów – wsparcie, jakie można uzyskać dzięki poduszce z pianki, bez nagrzewania się poduszki z bawełny. Poduszki te są wykonane z warstwy pianki z pamięcią i oddychającego materiału. Daje to najlepsze z obu światów – wsparcie, jakie można uzyskać z poduszki z pianki, bez nagrzewania się bawełny. Hybrydowe – hybrydowe poduszki ortopedyczne łączą w sobie różne materiały, na przykład warstwę pianki pamięciowej umieszczoną pomiędzy poduszką z łuski gryki. Poduszki hybrydowe są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z wyborem między poduszką na poduszce powietrznej a poduszką na poduszce na poduszce z materacem. Hybrydowe poduszki ortopedyczne łączą w sobie różne materiały, np. warstwę pianki z pamięcią umieszczoną pomiędzy poduszkami z łuski gryczanej. Takie hybrydowe poduszki są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają trudności z wyborem pomiędzy poduszkami na poduszce powietrznej i na poduszce na poduszce sprężynowej. W kształcie litery V – poduszki te zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia obciążenia ramion podczas spania na boku. Poduszki te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zmniejszyć obciążenie ramion podczas spania na boku.

Poduszka podgrzewana – jeśli cierpisz z powodu bólu, który budzi cię w nocy, najlepszym rozwiązaniem może być podgrzewana poduszka ortopedyczna. Mają one na celu ogrzanie szyi i ramion, aby nie budzić się z bólem. Jeśli cierpisz z powodu bólu, który budzi Cię w nocy, najlepszym rozwiązaniem może być podgrzewana poduszka ortopedyczna. Są one zaprojektowane tak, aby ogrzewać szyję i ramiona, dzięki czemu nie budzisz się z tym bólem. Premium – poduszka ortopedyczna premium to poduszka zaprojektowana specjalnie z myślą o łagodzeniu bólu. Często są one wyposażone we wszystkie funkcje, które pozwalają dostosować poduszkę do swoich potrzeb.

Jaki rodzaj poduszki powinieneś kupić, aby zmniejszyć swój ból?

Ilość odczuwanego bólu zależy od tego, w którym miejscu ciała on występuje. Jeżeli boli cię szyja, prawdopodobnie będziesz w stanie stwierdzić, czy ból ustąpił, czy też jest odczuwalny w innym miejscu ciała. Jeśli budzisz się z bólem ramion lub karku, poduszka ortopedyczna jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Jeśli zazwyczaj budzisz się z bólem pleców, poduszka ortopedyczna może pomóc złagodzić ucisk. Istnieje kilka rodzajów poduszek ortopedycznych, dlatego wybierając odpowiednią dla siebie poduszkę, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana, wsparcie i cenę.

Poduszki ze sprężynami wewnętrznymi są tradycyjnym typem poduszek, a ich działanie polega na tym, że pozwalają się one zagłębić w poduszce, zamiast naciskać na plecy. Są one dobre dla osób, które cierpią na bóle ramion i szyi.

Poduszki do spania Valde są wykonane z warstwy pianki z pamięcią i oddychającego materiału, co daje najlepsze efekty – wsparcie, jakie można uzyskać z poduszki piankowej, bez nagrzewania się bawełny.

Poduszki hybrydowe łączą w sobie różne materiały, na przykład warstwę pianki z pamięcią umieszczoną pomiędzy poduszką z łuski gryki. Są to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają trudności z wyborem między poduszką na poduszce powietrznej a poduszką na poduszce z materacem.

Poduszki w kształcie litery V są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć obciążenie ramion podczas spania na boku. – Podgrzewane poduszki ortopedyczne (zwane również poduszkami rozgrzewającymi) wykorzystują element grzewczy do ogrzania poduszki, co może być pomocne dla osób, które budzą się z bólem ramion i/lub szyi. – Poduszki ortopedyczne klasy premium są zaprojektowane specjalnie z myślą o łagodzeniu bólu i często są wyposażone we wszystkie funkcje, które pozwalają na dostosowanie poduszki do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego powinieneś kupić poduszkę ortopedyczną

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić poduszkę ortopedyczną, ale oto tylko kilka z nich. – Poduszki ortopedyczne są zaprojektowane tak, by spoczywały na plecach, co może zmniejszyć nacisk na ramiona, kark i/lub inne bolesne miejsca. – Poduszki ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby odciążać szyję i ramiona, na które często wpływa nieprawidłowa postawa. – Poduszki ortopedyczne są zwykle wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mają służyć przez wiele lat, a najlepsze z nich mają dodatkowe wsparcie w celu złagodzenia bólu. – Poduszki ortopedyczne są zwykle objęte gwarancją, która gwarantuje, że w razie uszkodzenia poduszki firma wymieni ją na nową.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną odpowiednią dla Twoich potrzeb?

Przy wyborze poduszki ortopedycznej należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Oto kilka z nich, które pomogą Ci zdecydować, która z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Cena: Im droższa poduszka, tym większe jest jej wsparcie. Te tańsze są dobre dla osób, które nie potrzebują dodatkowego wsparcia.

Rozmiar: Jeśli jesteś osobą śpiącą na boku, możesz wypróbować większą poduszkę, zanim podejmiesz decyzję. Niektórzy wolą poduszki na poduszce sprężynowej, ale osoby śpiące na boku mogą preferować poduszki z pianki hybrydowej lub w kształcie litery V. – Materiał: Jeśli cierpisz na bóle ramion i karku, możesz poszukać poduszki z dodatkowym podparciem. Jeśli cierpisz na bóle pleców, możesz wybrać cieńszą poduszkę, która będzie wywierać mniejszy nacisk na plecy.

Jak twarda ma być poduszka: Poduszki mają różną twardość – od miękkiej do bardzo twardej. Osoby, które lubią twardą poduszkę, mogą stwierdzić, że pomaga im ona lepiej spać.

Jak dbać o poduszkę ortopedyczną i kiedy ją wymienić?

Ważne jest, by dbać o swoją poduszkę ortopedyczną, tak by nadal zapewniała potrzebne wsparcie. Najlepszym sposobem na to jest pranie jej z użyciem detergentu do prania i nakładanie poszewki na poduszkę po każdym użyciu. Należy je również zmieniać, aby nie używać ciągle tej samej. Poduszkę należy również wymieniać co kilka lat, w zależności od częstotliwości jej używania.