‍Każdy doświadczył horroru brudnego domu. Jeśli minęło trochę czasu, odkąd wziąłeś dobrą sesję odkurzania, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, jak brudne stały się twoje dywany, podłogi i meble. Jednak, gdy zaczniesz widzieć brud pile up i zrozumieć, jak wiele kłopotów będzie to, aby oczyścić swój dom na bieżąco, na pewno chcesz podjąć działania. Na szczęście, z tak wielu wspaniałych odkurzaczy na rynku dzisiaj, to nie powinno być trudne, aby znaleźć jeden, który pasuje do Twoich potrzeb i budżetu, jak również. To powiedziawszy, nie każdy odkurzacz jest stworzony równy. Aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję przy wyborze kolejnego towarzysza sprzątania, przygotowaliśmy ten szczegółowy przewodnik zakupu.

Jaki jest najlepszy odkurzacz?

Po pierwsze. Dlaczego ktoś chciałby mieć odkurzacz w pierwszej kolejności? Cóż, jeśli nienawidzisz kurzu, okruchów i sierści zwierząt w swoich meblach i dywanach, to zdecydowanie masz swoje powody. Jest jednak kilka powodów, dla których możesz chcieć mieć odkurzacz. Po pierwsze, wiele osób stwierdziło, że regularne odkurzanie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, aby utrzymać swój dom w dobrym stanie i ograniczyć niepotrzebne zużycie mebli i dywanów. Ponadto, jeśli masz zwierzęta, na pewno będziesz chciał zainwestować w odkurzacz, aby utrzymać dom i zwierzęta w czystości. W końcu wypadki się zdarzają i zwierzęta mogą zachorować, jeśli zwymiotują lub oddadzą mocz na dywany. Co więcej, regularne odkurzanie może sprawić, że Twój dom będzie pachniał świeżością i czystością. A co najlepsze? Istnieją odkurzacze na każdą kieszeń, więc nie będziesz musiał poświęcać jakości przy wyborze kolejnego odkurzacza.

Rodzaje odkurzaczy

Teraz, gdy już wiesz, czego szukasz, porozmawiajmy o różnych typach odkurzaczy. Zazwyczaj istnieją dwa podstawowe typy odkurzaczy – kanistry i odkurzacze stojące. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy typ dla Twoich potrzeb, przejdziemy przez zalety i wady każdego typu. Odkurzacz kanistrowy jest wyposażony w worek lub pojemnik, w którym zanieczyszczenia są zasysane do urządzenia. Worek pozwala na zbieranie śmieci bez dotykania ich gołymi rękami i może być opróżniony do kosza na śmieci. Odkurzacze kanistrowe są świetne, jeśli masz podłogi z twardego drewna lub laminatu, ponieważ nie musisz się martwić o pozostawianie śladów.

Odkurzacze stojące mają worek lub wąż podłączony do urządzenia, który służy do zasysania zanieczyszczeń. Odkurzacze stojące są zazwyczaj bardziej wydajne i mają więcej przystawek niż odkurzacze kanistrowe. Są też zwykle droższe od odkurzaczy kanistrowych. Jeśli masz dywany, najlepiej wybrać odkurzacz pionowy.

Jak wybrać odkurzacz?

Zakładając, że zawęziłeś swój wybór do kilku odkurzaczy, nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej niektórym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego odkurzacza dla Ciebie i Twojej rodziny. Zaczniemy od przeglądu najważniejszych czynników, a następnie przejdziemy do niektórych szczegółowych rozważań dotyczących każdego z nich.

 • Wybierz odkurzacz z workiem lub wężem, który można przymocować do odkurzacza. Ma to na celu zebranie zanieczyszczeń bez konieczności dotykania ich gołymi rękami.
 • Wybierz odkurzacz z systemem cyklonicznym. Ten rodzaj systemu posiada obracające się szczotki, które wciągają zanieczyszczenia do worka i minimalizują zanieczyszczenie powietrza.
 • Wybierz odkurzacz z filtrem HEPA. Ma on za zadanie wychwytywać 99,9% cząsteczek tak małych jak 0,3 mikrona.
 • Wybierz odkurzacz z technologią Escobrane. Ma to na celu wychwytywanie kurzu i alergenów. – Wybierz odkurzacz z wbudowaną szczotką. Ma to pomóc w czyszczeniu szczotki po każdym użyciu.
 • Wybierz odkurzacz z silnikiem, który jest wystarczająco mocny, aby oczyścić cały dom.
 • Wybierz odkurzacz z workiem lub pojemnikiem, który jest wystarczająco duży, aby zebrać wszystkie zanieczyszczenia.
 • Wybierz odkurzacz z głowicą, która jest wystarczająco szeroka, aby oczyścić cały dom.
 • Wybierz odkurzacz, który ma pilota zdalnego sterowania.
 • Wybierz odkurzacz z filtrem HEPA.
 • Wybierz odkurzacz z wbudowaną szczotką.
 • Wybierz odkurzacz z silnikiem o mocy wystarczającej do sprzątania całego domu.
 • Wybierz odkurzacz z workiem lub pojemnikiem, który jest wystarczająco duży, aby zebrać wszystkie zanieczyszczenia.

Czy jest w czym wybierać?

Odkurzacz pionowy Dyson Ball All Floors. Ten odkurzacz ma filtrację HEPA i system cyklonowy, który zatrzymuje kurz i minimalizuje zanieczyszczenia powietrza. Posiada wąż, który jest 2 w 1, który może być używany do podłóg i schodów. Odkurzacz Miele Complete C2. Ten odkurzacz posiada system filtracji HEPA, dzięki któremu świetnie zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia w powietrzu. Posiada mocny silnik i szeroką głowicę, dzięki czemu idealnie nadaje się do sprzątania dużych powierzchni i zbierania sierści zwierząt domowych. Odkurzacz Miele Complete C2. Odkurzacz ten posiada mocny silnik, dzięki któremu idealnie nadaje się do sprzątania dużych powierzchni i zbierania sierści zwierząt domowych. Posiada system filtracji HEPA, dzięki któremu świetnie zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia w powietrzu oraz zwrotną głowicę, która sprawia, że jest idealny do sprzątania trudno dostępnych miejsc.

Odkurzacze klasy średniej

Odkurzacz pionowy Hoover Rewind. Odkurzacz ten jest świetny do podłóg z twardego drewna, ponieważ posiada system HydroClean firmy Hoover, który zatrzymuje 99,9% kurzu unoszącego się w powietrzu oraz posiada system filtracji HepaPlus. Posiada również system bezprzewodowy Hoover Rewind, który pozwala łatwo przełączyć się z czyszczenia dywanów na podłogi i z powrotem. Odkurzacz pionowy Hoover Rewind. Ten odkurzacz jest świetny do podłóg z twardego drewna, ponieważ ma system HydroClean firmy Hoover, który zatrzymuje 99,9% kurzu unoszącego się w powietrzu i ma system filtracji HepaPlus. Posiada również system bezprzewodowy Hoover Rewind, który pozwala łatwo przełączyć się z czyszczenia dywanów na podłogi i z powrotem. Odkurzacz Dyson V8 Absolute. Ten odkurzacz ma specjalną technologię cyklonu Absolute firmy Dyson, która wychwytuje 99,97% kurzu i alergenów. Posiada również narzędzie z dynamicznym cyfrowym silnikiem V8, który jest wystarczająco mocny, aby zebrać cząsteczki kurzu tak małe jak 0,3 mikrona. Odkurzacz Dyson V8 Absolute. Ten odkurzacz posiada specjalną technologię cyklonu Absolute firmy Dyson, która wychwytuje 99,97% kurzu i alergenów. Posiada również narzędzie z dynamicznym cyfrowym silnikiem V8, który jest wystarczająco mocny, aby zebrać cząsteczki kurzu tak małe jak 0,3 mikrona.

Odkurzacze z górnej półki

Odkurzacz pionowy Oreck. Ten odkurzacz ma silnik o dużej pojemności, który jest wystarczająco mocny, aby zasysać duże ilości zanieczyszczeń. Posiada również uszczelkę typu O-ring, która jest szczelna i uszczelnia ssanie. Posiada bardzo duży system cyklonowy, który zatrzymuje duże ilości kurzu i zanieczyszczeń. Odkurzacz pionowy Oreck. Ten odkurzacz ma silnik o dużej pojemności, który jest wystarczająco mocny, aby zasysać duże ilości gruzu. Posiada również uszczelkę typu O-ring, która jest szczelna i uszczelnia ssanie. Posiada bardzo duży system cyklonowy, który zatrzymuje duże ilości kurzu i zanieczyszczeń. Odkurzacz Hoover WindTunnel 2. Ten odkurzacz jest świetny do podłóg z twardego drewna, ponieważ ma system HydroClean firmy Hoover, który zatrzymuje 99,9% kurzu unoszącego się w powietrzu i ma wbudowaną szczotkę czyszczącą, która pomaga oczyścić szczotkę po każdym użyciu. Odkurzacz Hoover WindTunnel 2. Ten odkurzacz jest świetny do podłóg z twardego drewna, ponieważ ma system HydroClean firmy Hoover, który zatrzymuje 99,9% kurzu unoszącego się w powietrzu i ma wbudowaną szczotkę czyszczącą, która pomaga czyścić szczotkę po każdym użyciu.

Odkurzacz to niezwykle przydatne urządzenie, które może oczyścić Twój dom, zasysając kurz, brud i zanieczyszczenia. Jednak nie wszystkie odkurzacze są takie same, więc ważne jest, aby przeprowadzić badania i wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Mając to na uwadze, poznajmy najlepsze odkurzacze na dzisiejszym rynku.